9/30/2017

Oops.. Here We Go Again


3. semestr. Už. Vážně. Nedělám si srandu. Pořád studuju chemii. A pořád nechápu proč. S každou větou o zápočtu, teoretických a praktických zkouškách a bakalářce se mi chce odjet na druhý konec světa. A asi kvůli tomu, jaký mám pozitivní přístup ke škole, se mi stávají věci, které by se normálním lidem stávat neměly. Doufám, že je to kvůli mému přístupu. Jestli jsem až tak nenormální, tak by se měly všechny ostatní státy radši zachránit dřív, než je navštívím a začnu tam studovat.

Když jsme omylem na chodbě vykřikly, že fyzikální chemie je v pohodě a mnohem lepší než analytická chemie, přítomní třeťací se začali škodolibě usmívat.

Nechápu, jak je to možné, ale pořád na chodbě potkávám nové lidi. Pořád. Neustále. Nechápu.

Dva týdny školy a už mám spánkový deficit, že bych prospala i konec světa. A ten měl být 23. září vlastně.. takže už jsem ho prospala.

Myslela jsem, že mám orientační smysl. Ale ztratila jsem se v kopcích a objevila se v úplně jiné části Brna. A taky jsem se všechny snažila přesvědčit, že učebna matematiky je na jižním konci budovy. Je na východním. Aspoň že není na úplně opačném konci.

Laboratorní asistenti se mě bojí stejně jako já jich. Na prvních laborkách jsem mohla mačkat jenom stopky.

Jak moc je špatné, že už se mi podařilo ztratit zápisky z analytické chemie?

Během prvního týdne se k nám několikrát někdo snažil vloupat. Buď si někdo nemůže zapamatovat svůj pokoj, nebo už jsem tak slavná, že na mě lidé čekají před domem.

Naučila jsem se spočítat, na kolik vytočených piv ze sudu o objemu x mi bude stačit bombička CO2 o objemu y. Oprava. Měla jsem se to naučit. Opsala jsem to z tabule a doufám, že to nebude v zápočtu.

Pořídila jsem si brčka. A nosím je s sebou do školy. Aby náhodou, když mám rtěnku, se mi neobtiskla na hrdlo lahve. Jsem princezna, já vím.

Na jednom z mých oblíbených předmětů nám pan doktor prozradil jedno velké obchodní ne tak úplně tajemství. Micelární voda je roztok obyčejného mýdla a vody. Doufám, že jsem právě zkazila prodej všem kosmetickým firmám. Pomoc, já jsem zlý člověk.

Otázka k zamyšlení. Měla bych se v Praze bát nosit svoji univerzitní mikinu s velkým nápisem BRNO?

1 komentář:

  1. Samozřejmě jsi slavná, vždyť jsi nejkrásnější a nejinteligentnější studenta na celém VUT. :-)

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.
i am a survivor © , All Rights Reserved. BLOG DESIGN BY Sadaf F K.